+972-73-7289809

שאלות תשובות


עמוד שאלות תשובות מרכז את השאלות ל2 חלקים – חלק ראשון החלק המתייחס לביצוע קניית ביטקוין באתר "גט ביטקוין", והחלק השני אשר מסביר את השימוש במטבעות קריפטוניים כגון ביטקוין.

שאלות קניה באתר

 • כיצד קונים באתר?

  על מנת לרכוש שווי ביטקוין דרך האתר יש להכנס לאחד מעמודי החבילות (נמצא גם בתפריט העליון), למלא את פרטי הטופס, ולאחר מכן ייצור קשר נציג החברה להשלמת הפרטים וקביעת פגישה (במקרה ותרצו בכך).
 • מה הוא שער היציג של גט ביטקוין?

  השער היציג נקבע על פי מדד יציג – Coinmarketcap.com
  שער ממוצע על פי מדדי הבורסאות המובילות בעולם
 • כיצד לקנות במזומן באתר?

  על מנת לרכוש במזומן דרך האתר, יש לסגור את כל פרטי המכירה עם נציג שירות, בסגירת המכירה תקבלו למייל את כל פרטי המכירה כולל שווי בשקלים ושווי הביטקוין. לאחר אישור הפרטים יש לסגור עם נציג החברה את היום והשעה לקביעת שליח. כאשר השליח יגיע יש להפקיד בידיו את המזומן, ורק לאחר מכן תתבצע טרנזקציה (שליחה) של הביטקוין לארנק הפרטי שלכם.
 • כיצד לקנות בכרטיס אשראי באתר?

  יש לבחור את החבילה הרצויה (ניתן להכנס לאחת החבילות גם מהתפריט העליון), לאחר בחירת החבילה יש למלא את פרטי הטופס ולסמן את האפשרות "תשלום בכרטיס אשראי". לאחר מכן נציג החברה יחזור אליכם טלפונית לסגור את כל פרטי החבילה. הנציג יקח מכם בטלפון את פרטי האשראי (כולל 3 ספרות מאחור cvv + צילום ת.ז). לאחר שהסליקה תאושר ע"י חברת האשראי, יתחיל תהליך שליחת שווי הביטקוין על פי הסכום ששולם (בדולר/שקלים) לארנק הדיגיטלי שלכם אשר סיפקתם  למערכת "גט ביטקוין" לאימייל. *בקניה באשראי ישנה תוספת עמלה של 3%
 • כיצד לשלם בהעברה בנקאית

  יש לבחור את החבילה הרצוי (ניתן לבחור גם מהתפריט העליון), ולמלא את פרטי ההזמנה בטופס ולבחור אפשרות תשלום ב"העברה בנקאית". לאחר מכן נציג החברה יחזור אליכם טלפונית על מנת לסגור את פרטי ההזמנה. הנציג ישלח אליכם במייל את פרטי חשבון הבנק אליו יש לשלוח את הסכום הכסף שסוכם טלפונית. רק לאחר שהכסף יופקד בחשבון (בדרך כלל 1-2 ימי עסקים), ישלח אליכם מיידית שווי הביטקוין לארנק הדיגיטלי.
 • האם שליח גט ביטקוין עולה כסף?

  כן, סכום התשלום הוא 100 ש"ח, אלה אם כן צוין אחרת ע"י נציג השירות, והדבר נמסר אליכם בכתב במייל בפרטי סגירת המכירה.
 • תוך כמה זמן אקבל את הביטקוין לארנק?

  מרגע אישור העסקה אנו מתחילים בתהליך שליחת הביטקוין להארנק הדיגיטלי/חומרה שלכם. בדרך כלל לוקח בין 2-4 שעות עד לקבלת הביטקוין לארנק

שאלות בנוגע לביטקוין

 • במה הביטקוין מגובה?

  במתמטיקה
 • האם אוכל לשלוח ביטקוין מהארנק שלי לכל ארנק אחר?

  כן וודאי, לאחר שתקבלו כמות ביטקוין לארנק תוכלו לבצע בו ככל העולה על רוחכם, בין אם לשלוח לארנקים אחרים או לרכוש איתו באינטרנט. חשוב לוודא שהארנק אליו אתם שולחים את הביטקוין יהיה ארנק לביטקוין (ולא מטבע וירטואלי אחר)
 • כיצד אני פותח ארנק דיגיטלי?

  על מנת לקבל את הביטקוין לארנק יש לפתוח ארנק דיגיטלי, ישנם הרבה מאוד ארנקים של הרבה חברות, רובם ניתנים חינם להורדה. יש לחפש בגוגל או בפלייסטור או אפסטור ביטויים כגון "Wallet" או "bitcoin wallet". יש לקרוא היטב את ההוראות וללמוד כיצד להשתמש בארנק. כיצד לקבל ביטקוין לארנק וכיצד לשלוח וכו'…

שאלות מס מטבעות דיגיטליים

 • על פי חוק ישראל בלבד - האם ביטקוין נחשב למטבע?

  ביטקוין אינו נחשב מטבע כיוון שעל פי חוק בנק ישראל "מטבע" הוא השקל החדש או מטבע אחר אשר מונפק ע"י בנק ישראל או מטבע חוץ אשר הונפקו על ידי מדינות זרות. חוק בנק ישראל קובע כי על מטבע להיות "שטר כסף או מעות" – כגון שטר או מטבע פיזי – מוחשי.
 • על פי חוק ישראל בלבד - מה זה ביטקוין?

  על פי חוק מדינת ישראל, הביטקוין (וכל מטבע אלטקוין) אינו נחשב למטבע או מטבע חוץ או נייר ערך או מניה, לכן במס הכנסה מוגדר ה"ביטקוין" כ"נכס" בלתי מוחשי על פי הגדרתו בסעיף 88 לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש].
 • כמה מס צריך לשלם על מכירת ביטקוין?

  מכיוון שמטבע וירטואלי נחשב "נכס" על פי ההגדרה בפקודת מס הכנסה, לכן מכירתו תסווג כהכנסה הונית (רווח הון) אשר חייבת במס רווחי הון בשיעור 25% מהרווח.
 • איך משלמים את המס על הביטקוין?

  בעת מכירת ביטקוין יש לדווח לפקיד השומה במס הכנסה, ולשלם מקדמה על חשבון רווח ההון תוך 30 ימים מהמכירה. יש לעשות זאת בטופס מיוחד הנקרא 1399. יש לצרף מסמכים המעידים על רכישת ומכירת המטבעות. על מנת לבצע את הדיווח בצורה נכונה ולשלם מינימום מסים, כדאי לבצע תכנון מס באמצעות יועץ מס.